ON-LINE: Sledujte tygřata, vnoučata Isabelly

16. října 2008 v 18:24 | P,,e,,T,,R |  Tygřice ISABELA
Abychom pro vás sehnali patřičnou náhradu za Isabellu, museli jsme zorganizovat první mezinárodní on-line přenos zvířete v dějinách Česka. A povedlo se! Úspěšně jsme nainstalovali kamery (KAMERA 1 / KAMERA 2), ve výběhu bratislavských bílých tygříků a už teď se můžete podívat, jak si tahle sotva tříměsíční koťata hrají.

A na koho se vlastně budete dívat? Mláďata nemají zatím tak zajímavý příběh jako liberecká Isabella - ale není se co divit, vždyť se narodila teprve v srpnu! Známe ale jejich rodiče - máme je ostatně už v Isabellině rodokmenu. Máma se jmenuje Shilang a jsou jí teprve tři roky.Do Bratislavy přišla z francouzské Zoo v Cerza-Lisieux. Tátou je Achilles, Isabellčin syn. Ten se do Bratislavy přistěhoval v lednu a hned po zásnubách s tamní bílou tygřicí Shilang se obětavě pustil do zachování rodu. A ukázalo se, že mu to jde docela dobře.


Důkazem jsou dvě nádherná tygřata, která se narodila 25. srpna 2008. Sameček a samička byli po porodu naprosto zdraví a plní energie. Hrdí rodiče koťat dnes žijí odděleně: Achilles jako pravý chlap rodičovské povinnosti neřeší, takže o mláďata se příkladně stará jejich matka Shilang.

Od 11. října jsou tygřata pokřtěná. Dostala jména Surya a Samir. Návštěvníci mají možnost obdivovat pětikilové tygříky v expoziční části ZOO, od půlky října už vycházejí i do venkovního výběhu.

Naše kamery sledují koťata 24 hodin denně, takže si jich užijete až až.
 


Komentáře

1 klikli klikli | Web | 16. října 2008 v 18:26 | Reagovat

neprekoname ten rekord?

11.10.2008 19:32

no tak co ludkovia myslite ze prekoname rekord v komentikoch nie???tak to aspon skusme cloveku ktory sa najviac zapoji bude udeleniii diplom :)

tak držííííííím palečky :)

kliknite na web :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama